بربط: پیشنهاد فعالیت در کشتی را داشتم اما عاشق جودو‌ هستم/ قطعا تعلیق همیشگی نیست

به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه، مریم بربط در پاسخ به این سوال که شما یکی از مدال‌آوران آسیایی در رشته جودو در بخش بانوان هستید، در حال حاضر با توجه به مشکلاتی که برای جودو ایران پیش آمده آیا تمرینات خود را ادامه می‌دهید یا خیر، گفت: “نزدیک به دو سال بود که در اردوهای تیم ملی جودو شبانه‌روز تمرین می‌کردم تا به مسابقات قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا اعزام شوم.”

“در حال حاضر هم با توجه به مشکلاتی که برای جودو ایران پیش آمده این اتفاق برای من یک فرصت است تا استراحت کنم و پس از ریکاوری تمریناتم را دوباره آغاز کنم تا بتوانم ایرادهای فنی خود را برطرف کنم. در اردوهای تیم ملی تمرینات همگانی است و جدا از ملی‌پوشان نمی‌توان تمرین کرد، اما حالا تعلیق جودو برای من یک فرصت شده تا حتی آسیب‌دیدگی که از ناحیه کمر داشتم را ترمیم کنم و انشاالله پس از رفع تعلیق با آ‌مادگی کامل به میادین بین‌المللی اعزام شوم.”

عضو تیم ملی جودو بانوان در ادامه صحبت‌های خود، خاطرنشان کرد:

“تعلیق به سود جودو ایران نیست، اما نمی‌شود به خاطر این مشکلی که همه ما از پشت پرده آن خبر داریم جودو را رها کنیم. این قشنگ نیست که من بخواهم با این همه مدال در مسابقات آسیایی جودو را رها کنم. کسی که به رشته مورد علاقه خود عشق و علاقه داشته باشد به این راحتی‌ این رشته‌ را رها نمی‌کند. به نظرم ما باید همچنان تلاش کنیم و فکر نمی‌کنم این تعلیق برای همیشه باشد. هرچند برخی شاید از این اتفاق خوشحال شوند و بودند افرادی که به حالت تمسخر در رابطه با تعلیق جودو از ما سوال می پرسیدند و این برایم عجیب بود که چرا آنها از این اتفاق خوشحال بودند.”

دارنده نشان نقره مسابقات قهرمانی آسیایی در رده نوجوانان در پاسخ به این سوال که آیا در طول این مدت برای فعالیت در رشته دیگر به شما پیشنهادی شده یا خیر، گفت:

“برخی‌ها از جودو جدا شدند و به رشته کوراش رفتند و این یک تصمیم کاملا اشتباه است. اصلا سوال من این است اگر در سطح شهر از مردم عادی سوال کنیم که کوراش چیست، آیا کسی می‌داند این چه رشته ورزشی است؟ اما رشته جودو را شما از هر کسی سوال کنید به خوبی از آن اطلاع دارد و حتی قهرمانان جهان و آسیا این رشته را با نام و نشان می‌‌شناسند.”

“در مقطعی یکی از دوستان پدرم که از مسئولان ورزش کشتی استان همدان است، پیشنهاد داد تا در رشته کشتی فعالیتم را آغاز کنم. حتی حاضر بودند همه هزینه تمریناتم را پرداخت کنند، چون تقریبا جودو و کشتی از لحاظ فنی نزدیک به هم هستند؛ اما من پیشنهاد آنها را قبول نکردم چون دوست ندارم در رشته دیگر فعالیت کنم. هدفم این است که وقتی جودو را آغاز کردم تا پایان دوران قهرمانی در همین رشته تلاش و افتخارآفرینی کنم.”

دارنده مدال نقره بانوان در مسابقات نوجوانان آسیا در پایان صحبت‌های خود خاطرنشان کرد:

“جودو یک رشته المپیکی است و اینطور نیست که فدراسیون جهانی بخواهد برای همیشه در این فدراسیون را تخته کند. قطعا این موضوع حل خواهد شد و یک مقدار زمانبر است. من از مسولان فدراسیون تشکر می‌کنم که علی‌رغم اتفاقاتی که رخ داده همچنان مسابقات داخلی در رده‌های پایه برگزار می‌شود و این موضوع باعث ایجاد انگیزه بین جودوکاران شده است.”

“من هشت سال عضو تیم ملی جودو بوده و هستم. در طول سال‌های گذشته هیچ حقوقی برای ما در نظر گرفته نمی‌شد، اما در این یک سال اخیر خوشبختانه برای ما حقوق در نظر گرفته شده و این موضوع برای ما ایجاد انگیزه کرده است. اصلا بحث مسائل مالی نیست، همین که مسئولان فدراسیون در چنین شرایطی باعث می‌شوند که انگیزه‌ها از بین نرود اتفاق خیلی بزرگی است. در دوره‌های گذشته پس از کسب مدال دیگر به ما توجهی نمی‌شد، اما حالا همین رفتارها باعث بالا رفتن روحیه ما می‌شود. من اولین مدال نقره نوجوانان آسیا و اولین نقره جوانان آسیا را کسب کردم. سه مدال برنز در جوانان آسیا به دست آ‌وردم. در طول سال‌های گذشته هر زمانی که از مسابقات باز می‌گشتیم همه چیز برای ما تمام می‌شد‌، اما حالا شرایط فرق کرده و از مسئولان فدراسیون به خاطر حمایت‌های همیشگی تشکر می‌کنم.”

منبع: فارس