هفته دوم لیگ برتر بسکتبال| مهرام 83- شیمیدر 82 / پیروزی نزدیک شاگردان هاشمی برابر شاگردان اسلامی

به گزارش خبرنگار ورزشی شبکه لحظه، تیم های بسکتبال مهرام تهران و شیمیدر قم امشب در مهم ترین بازی لیگ برتر بسکتبال به مصاف یکدیگر رفتند.

تیم های بسکتبال مهرام تهران و شیمیدر قم در مهم ترین بازی هفته دوم رقابت های لیگ برتر بسکتبال از ساعت ۱۷ و ۴۵ دقیقه به مصاف یک دیگر رفتند. هواداران نسبتا زیادی به سالنمسابقه آمده بودند و بر خلاف دیدار قبلی که برای فصل جدید برگزار شد در مجموع استقبال خوبی از طرف رسانه ها و هواداران از این بازی صورت گرفته بود.

بازیکنان شیمیدر در ابتدا وارد زمین مسابقه شدند و پس از آن ها هم با تاخیر مهرامی ها به زمین آمدند. مشکلات نبود کاور برای عکاسان و تصویر برداران و تحویل ندادن آی دی کارت ها هم به اصحاب رسانه شرایط خاصی را رقم زده بود. عماری دبیر فدراسیون در سالن مسابقه حضور داشت.

مشکل نبود لینک نتایج زنده دیگر بازی ها در شهرستان ها اصحبا رسانه را با مشکل زیادی رو به رو کرده بود. با نزدیک شدن به زمان مسابقه به تعداد هواداران افزوده می شد.

در ابتدا نام بازیکنان برده شد و هواداران به شدت آن ها را مورد تشویق قراردادند که در این میان تشویق نیکخواه بهرامی بیشتر بود.

هواداران شیمیدر به شدت اسلامی را مورد تشویق قرار دادند.

کوارتر نخست

آزمان زنگنه . حامد سهراب زاده . ارسلان کاظمی و صمد نیکخواه بهرامی ترکیب آغاز کننده تیم بسکتبال مهرام و مایک رستم پور . اصغر کاردوست . مهدی کامرانی و محمد جمشیدی ترکیب آغاز کنندهبازی برای تیم شیمیدر بودند.

این بازی حساس و جذاب از همان ابتدا با هیجان زیادی همراه بود نخستین حمله برای مهرام بود اما آن ها موفق نبودند . نخستین امتیاز برای تیم شیمیدر به دست آمد در ادامه بازی وایاوای و حساس ددنبال شد و ۲۳ تیم نمایش خوب و برابری تا امتیاز ۶ داشتند اما پس از آن نمایش درخشان شیمیدری ها آن ها را پیش انداخت ولی در ادامه شاگردان هاشمی بهتر بودند و فاصله را کمتر کردند.
نکته جالب توجه در این بازی شور و هیجان زیاد هواداران شیمیدر بود . آن ها که میهمان بازی بودند بیشتر از مهرامی ها بودند وتیمشان را با شور و شوق زیادی تشویق می کردند.

بازی بسیار پر برخورد و حساس دنبال می شد اما تیم شیمیدر بهتر بود و اختلاف امتیاز میان ۲ تیم حفظ شد.

تیم بسکتبال شیمیدر در نهایت موفق شد در این کوارتر با نتیجه ۲۵…۲۰ برنده بازی باشد.

کوارتر دوم

بازی در کوارتر دوم با نمایش خوب شیمیدری ها آغاز شد آن ها توانستند چند امتیاز ارزشمند بگیرند و از حریفشان فاصله بگیرند در ادامه اما شاگردان هاشمی بهتر ظاهر شدند و توانستند فاصله را کمتر کنند.

فشار زیادی در ادامه کار روی تیم مهرام وجود داشت و بازیکنان جوان هاشمی به سختی می توانستند شرایط را کنترل کنند اما حملات سریع و خوب مهرامی ها در ادامه شرایط را برای شیمیدری ها سخت تر کرد و فاصله کمتر شد. ستاره های شیمیدر با عملکرد خوبشان مخصوصا در ضربات آخر اجازه نمی دادند تا حتی بازی برای دقایقی مساوی شود.

محمدرضا اسلامی با شور هیجان خاصی بازی را دنبال می کرد. مهرامی ها در ادامه خیلی بهتر شدند و در چند ثانیه پایانی فاصله را به حداقل رساندند. سرانجام این کوارتر با نتیجه ۲۱ … ۱۷ به سود مهرام به پایان رسید و بازی در نیمه نخست در مجموع ۴۲ .. ۴۱ به سود شیمیدر تمام شد.

کوارتر سوم

مشکل در یکی از حلقه های باعث شد تا کوارتر سوم با تاخیر آغاز شود .

تیم بسکتباال مهرام موفق شد نخستین امتیاز این کوارتر را به دست بیاورد و برای نخستین مرتبه در این بازی از حریفش پیشی بگیرد در ادامه هم امتیاز برای تیم مهرام بود نمایش خوب مهرامی در ادامه هم دنبال شد . با پیش افتادن مهران در بازی هواداران بیشتر این تیم را مورد تشویق قرار می دادند. یک اشتباه در ادامه برای شمیدر ۲ امتیاز داشت اما روند خوب مهرامی ها بازهم ادامه دار بود .

شیمیدر در ادامه بهتر شد و توانست بازی را برابر کند . پرتاب ۳ امتیازی به کمک آن ها آمد. بازی شور و هیجان خاصی داشت و با هیجان زیادی دنبال می شد. ۲ تیم در فاصله ۳ دقیقه مانده به پایان بازی ۵ خطا شده بودند . بازی در ادامه روی هر رفت و برگشت برای ۲ تیم امتیاز داشت .مهرام بازهم بهتر بود و توانست با نمایش خوبی که داشت از حریفش پیشی بگیرد.

اتفاق جالبی که در این کوارتر افتاد این بود که توسط مسپپلان مسابقه از یکی از هواداران که شیپور داشت گرفته شد.

مهرام در ادامه فاصله را به ۱۰ امتیاز رساند اسلامی مجبود شد درخواست استراحتی داشته باشد و پس از آن فاصله کمتر هم شد در نهایت این کوارتر با نتیجه ۲۱.. ۱۶ به سود مهرام به پایان رسید و در مجموع تا پایان کوارتر سوم بازی ۶۲ … ۵۸ به سود مهرام به پایان رسید.

کوارتر چهارم

نخستین امتیاز برایی شمیدر با پرتابی ۳ امتیازی به دست آمد تا بازی بازهم نزدیک و حساس دنبال شود. شیمیدر در ادامه از حریفش پیشی گرفت اما بلاک شات ارسلان کاظمی و در ادامه حرکت انفرادی صمد نیکخواه بازی را به سود مهرام کرد.

محمدرضا اسلامی در صحنه ای به تصمیم داور معترض بود که در نتیجه همین اتفاق هواداران شعارهایی سر دادند. بازی برابر بود و هیجان زیادی داشت. بازی روی هر رفت و برگشت برای ۲ تیم امتیاز داشت و کار کاملا برابر بود. محمدرضا اسلامی در ادامه درخواست استراحت فنی داشت و‌ پس از آن تیمش ۴ امتیاز پیشی گرفت. پرتاب ۳ امتیازی مایک رستم پور اختلاف را به ۷ امتیاز رساند و همین باعث شد تا مصطفی هاشمی درخواست وقت استراحت داشته باشد .این زمان خیلی به کار هم نیامد و فاصله بیشتر هم شد.

مهدی کامرانی در ادامه دچار مصدومیت شد و به بیرون رفت در ادامه مهرام‌فاصله را به حداقل رساند و پس از آن توپ ربایی شد اما روی صود نیکخواه خطا شد که داور آن را قبول مکرد و‌ همین اعترض صمد و در نتیجه اخطارش را پی داشت پس از آن هم چند صحنه مشکوک‌رخ داد که اعتراض شدید مهرامی ها را در پی داشت و در نهایت تیم مهرام با نتیجه 83-82 به پیروزی رسید.