کعبی:خودم را مدیون فولاد و هوادارانش می دانم/یک فولادی دو آتشه هستم

به گزارش سرویس فوتبالی شبکه لحظه، حسین کعبی در مورد حضورش در تیم فولاد به عنوان مربی اظهار داشت:  من سه سال رویایی در باشگاه فولاد داشتیم و همراه با هم قهرمان لیگ برتر ایران شدیم. بعد از سال دوم حضور در این باشگاه به السد قطر رفتم که آن انتقال هم به نفع من شد و هم فولاد. نزدیک به 15 سال قبل حدود 600 میلیون تومان به باشگاه رسید. من هم درآمد خوبی داشتم. باشگاه توانست بازیکنان جدیدی جذب کند. البته من بعد از یک سال دوری دوباره به فولاد بازگشت و از آنجا به الامارات رفتم.

وی افزود:

همیشه در این سال‌ها خودم را مدیون فولاد می‌دانم. این باشگاه باعث شد من و خیلی از بازیکنان دیگر به فوتبال ایران معرفی شویم. خودم را مدیون هواداران فولاد هم می‌دانم. آنها در تمام این سال‌ها مثل یک برادر کوچکتر از من حمایت کردند و در شرایط سخت پشتم بودند. هنوز به این مردم و باشگاه احساس دین می کنم. به همین خاطر وقتی پیشنهاد حضور در این باشگاه به دستم رسید، بدون هیچ تعللی آن را قبول کردم.

مربی جدید فولاد اضافه کرد:

امسال و تا اینجای کار فولاد با حمایت هواداران و مسئولان خوب نتیجه گرفته است. بازیکنان جوان و جویای نامی هم در باشگاه هستند. تمرکز کادر فنی این است که بتوانیم از استعدادهای خوزستان هم استفاده کنیم به همین خاطر نگاه جدی به آکادمی باشگاه می‎شود.

من خیلی به آینده فولاد خوش بین هستم. واقعا برنامه ریزی را داخل تیم و در باشگاه می‌بینم. از آقای محمدی مدیر کارخانه گرفته تا آقای آذری مدیرعامل باشگاه و دیگر دست اندرکاران. تیم یکدل و متحدی داریم. هواداران هم با باشگاه یکدل هستند. بنابراین اگر کسی می‌خواهد به یکدلی و اتحاد ما ضربه بزند، دوست فولاد نیست.


کعبی در خصوص اینکه فکر می کند این تیم بتواند امسال سهمیه بگیرد عنوان کرد:

این دور از دسترس نیست. همه قبول دارند که تیم‌هایی در لیگ حضور دارند که چند برابر فولاد و دیگر باشگاهها هزینه کرده‌اند. ما اما در فولاد معتقدیم همه چیز پول نیست. باید تلاش کنیم. باید کار کنیم تا بتوانیم این فاصله را جبران کنیم. همین حالا فولاد نشان داده جزو مدعیان است. اگر بدشانس نبودیم چه بسا الان در رده دوم جدول قرار داشتیم. من شک ندارم ما حتی می توانیم سهمیه بگیریم. انگیزه خیلی زیادی داریم.


مدافع و همبازی سابق جواد نکونام در تیم ملی، درباره این مربی و البته دوستی نزدیک‌شان گفت: ما سال‌ها در تیم ملی همبازی بودیم. از همان زمان جواد نکونام نشان داد کاریزمای لازم را دارد. در زمین همیشه جدی بود و انصافا بازیکنان از او حرف شنوی داشتند. الان در مربیگری هم با همان دست فرمان پیش می رود. او رابطه خوبی با بازیکنان دارد و آنها حاضر هستند برای نکونام و فولاد هر کاری کنند.

این را هم باید بگویم تا قبل از اینکه به باشگاه بیایم شنیده بودم کادر فنی شبانه روز کار می کند. وقتی وارد شدم خودم این را با چشم دیدم. به جرات می گویم کادر فنی فولاد از صبح تا شب کار می کند. ما مدام فیلم تمرینات، بازی‌ها و بازی های رقبا را می بینم. مدام در حال آنالیز و برنامه ریزی هستیم. به همین خاطر می گویم به آینده امیدوارم. شک نکنید تیمی که تلاش کند، شانس زیادی برای موفقیت خواهد داشت.

 
کعبی تاکید کرد:

من یک فولادی دو آتشه هستم. حتی اگر پیراهن باشگاه دیگری را هم پوشیده باشم، بچه خوزستانم و خودم را فولادی می‌دانم. در این سال ها هم خیلی دوست داشتم دوباره برگردم و حتی برای تیم بازی کنم ولی این اتفاق رخ نداد. مثلا وقتی از لستر جدا شدم با فولاد مذاکره داشتیم ولی پول رضایتنامه به قدری بود که آنها نمی توانستند بدهند. در هر صورت خوشحالم به خانه خودم برگشته ام. از هواداران یک خواهشی دارم و آن این است که از تیم جوان فولاد حمایت کنند. مطمئن باشند اتفاقات خوبی در راه است.

منبع: فارس